keskiviikko 6. elokuuta 2025

Eräänä iltana

Kesäloma, mikä ihana sana;) No eräänä lomailtana eli viime viikolla, hain kameran mukaani pihalle, kun sumu alkoi nousta ja muutoinkin vähän jo hämärtää. Kyllä näissä pikkuisen hämärän aikaan otetuissa kuvissa vain on oma tunnelmansa.











Ja sitten muitakin iltakuvia. Aurinkokennovalot ovat keränneet säteitä ja tuovat kivoja valoläiskiä hämärtyvään iltaan.

Tässä pari kuvaa ukkosmyrskyn jälkeen. Niitä onkin mahtunut viikon sisään luvattoman monta. Reiluimman kuuron aikana puolessa tunnissa tuli vettä 30mm. 

 

 
Parina iltana kävimme tyttären kanssa uimassa, sieltäkin siis muutama hämäräräpsy. Kohta tämän kuvan jälkeen alkoi sataa ja jyristä. Tuli kiire pyöräillä kotiin. Kastuttiin, mutta kun oli märät uikkaritkin päällä, niin eipä haitannut:)



Nyt siis on toinen kesälomaviikko menossa ja vielä tämän jälkeen kaksi kokonaista jäljellä:)

1 kommentti:

  1. On kyllä tunnelmallisia kuvia! Ihanaakin ihanampi tuo tekemäsi (?) savinen mökki <3
    Kuva lähestyvästä sateesta merellä on ihan mahtava!
    Voi kiitos tuhannesti syreenileimutarjouksesta, lähetän sinulle sähköpostia :-)

    VastaaPoista